Японія відмовляється від жорсткого карантину заради захисту економіки

image for Японія відмовляється від жорсткого карантину заради захисту економіки

В Японії вирішили відмовитися від жорсткого карантину заради захисту економіки і оскільки «знищення коронавірусу повністю неможливе”. Про це заявив глава експертного комітету щодо ситуації з COVID-19 країни Сігеру Омі, повідомляють Букви із посиланням на Financial Times.

“Японія хоче скоротити кількість випадків, але неможливо звести його до нуля через характер захворювання”, – зазначив Омі. Він додав, що тяжкість майбутніх хвиль буде залежати від того, наскільки поведінка суспільства адаптується до вірусу.

На відміну від примусових обмежень в більшості країн Європи і в деяких штатах США, соціальне дистанціювання в Японії є добровільним – частково через конституційне право на вільне пересування. Деякі підприємства, такі як спортивні зали закриті, але інші, наприклад ресторани, залишаються відкритими. Дотримання гігієни і ефективне відстеження контактів сприяло тому, що спалах коронавірусу в Японії зростав повільно.

“Якщо вдасться уникнути 80 % контактів, ми розраховуємо значно знизити рівень інфекції без карантину для наших громадян”, – додав він. За його словами, мета полягає в тому, щоб скоротити кількість випадків до рівня, коли їх можна контролювати шляхом відстеження контактів. Омі також додав, що хоче розширити можливості тестування в Японії до такої міри, щоб кожен, хто потребує медичної допомоги, міг пройти тестування.

Нагадаємо, що станом на 23 квітня 2020 року у Японії зафіксовано трохи більше 12,000 випадків зараження коронавірусом.