В Австрії експрес-тести на коронавірус безкоштовно видаватимуть в аптеках

image for В Австрії експрес-тести на коронавірус безкоштовно видаватимуть в аптеках

Австрійська влада затвердила рішення пропонувати безкоштовні тести на антиген коронавірусу в аптеках по всій країні. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на The Local.

Резолюція була ініційована Соціал-демократичною партією, отримавши підтримку з боку всіх інших основних партій, крім ультраправої Партії свободи.  Очікується, що резолюція, яка не має статусу обов’язкової до виконання, стане законом найближчими днями, після чого “безкоштовні тести на коронавірус повинні бути поширені якомога швидше”.

Тести будуть доступні будь-якому жителю Австрії з електронною картою (картою медичного обслуговування) у всіх аптеках. Згідно з планом, австрійці зможуть або негайно перевірити себе, або відкласти тести, поки вони не відчують себе погано або не вступлять в контакт з кимось, хто інфікований вірусом.  Тести на антиген дають результат протягом 15 хвилин, але мають меншу точність, ніж ПЛР-тести.

Майже 400 тисяч жителів Австрії отримали позитивний результат тесту на коронавірус з початку пандемії, 7288 осіб не змогли подолати вірус.